Mobirise

śpiewnik

Od samego poczatku śpiewograń we wspólnym śpiewaniu wspomaga nas śpiewnik, który został przygotowany specjalnie na tą okazję. 

Obecnie jest już czwarte wydanie tego śpiewnika, w którym znajduje się 820 piosenek i około 230 wykonawców.


W celu pobrania śpiewnika należy kliknąć na obrazek poniżej.

śpiewnik śpiewograniowy wydanie IV

Przedmowa do wydania IV śpiewnika

Mariusz Wdowin
Śpiewogranie jest imprezą cykliczną, odbywającą się od lutego 2002 roku. Od tego właśnie czasu spotykamy się przeważnie w poniedziałki w różnych miejscach w Krakowie, gdzie śpiewamy i gramy piosenkę turystyczną, poetycką, autorską, czy żeglarską. Na śpiewogranie może przyjść każdy, kto tylko lubi posłuchać muzyki krążącej wokół takich klimatów. A jeśli nie lubi – też może przyjść – może polubi!
Inicjatorem takich spotkań był Łukasz Kozak, który z moją pomocą zorganizował pierwsze śpiewogranie w klubie „Cudowne Lata” przy ul. Karmelickiej w Krakowie w lutym 2002 r. Od tego czasu śpiewogranie przewinęło się przez wiele różnych miejsc w Krakowie. Spotykaliśmy się z różnorodną częstotliwością w następujących miejscach:
2002 – Cudowne Lata na Karmelickiej
2002 – 2003 – Ułan Bator na ulicy Batorego
2003 – Stary Port, Kabaret i kilka innych miejsc (pojedyncze spotkania)
2003 – Drukarnia na Placu Nowym
2003 – 2004 – Awangarda na Floriańskiej
2004 – 2007 – Podium na Brackiej
2007 – 2010 – Spotkanie z Balladą na Placu Szczepańskim
2010 – 2011, 2014 – Stajnia na Józefa
2010 – 2014 – Masada na Krakowskiej
2014 - 2018 – Wręga na Józefa
2016 - 2018 – ArtCafe Barakah na Paulińskiej
od 2018 – Pub Radocha na Sebastiana


Od 2003 śpiewogrania wraz ze mną organizuje nieoceniony Przemek Zegartowski, bez którego udziału i zaangażowania nie udałoby się zrobić tylu spotkań.

Na potrzeby śpiewogrania powstał specjalny śpiewnik, dzięki któremu wszyscy mogą śpiewać wraz z nami. Niniejsza wersja jest już czwartą z kolei i jednocześnie jest też najbogatszą spośród wszystkich. Zawiera aż 820 piosenek i około 230 wykonawców! 
Na stronie internetowej śpiewogrania można pobrać niniejszy śpiewnik, a także zapisać się do newslettera, dzięki któremu będzie się informowanym o kolejnych śpiewograniach. Od 2015 prowadzony jest również profil na facebook’u, na którym także podawane są na bieżąco informacje o kolejnych spotkaniach.
Wydanie czwarte zbiegło się z 15 rocznicą naszych spotkań. Jest to więc taki trochę jubileuszowy śpiewnik. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do powstania kolejnej edycji śpiewnika, dzięki za przesyłane propozycje, wydruki i każde dobre słowo. Ten śpiewnik posłuży nam na kolejne kilka dobrych lat. 
Serdeczne podziękowania składam Dorocie i przyjaciołom z ArtCafe Barakah za finansowe wsparcie wydruków śpiewników.
Dziękuję również wszystkich przyjaciołom, znajomym, znajomym znajomych i wszystkim innym, którzy przez te wszystkie lata uczestniczyli w naszych spotkaniach, a bez których nie wytrwalibyśmy aż tyle lat śpiewając i grając. Jesteście naszą motywacją i pokazujecie, że warto się starać i jest dla kogo to wszystko organizować! Wielkie dzięki! 
Zapraszamy serdecznie – przybywajcie, śpiewajcie i grajcie razem z nami!
Mariusz Wdowin
Przygotowanie śpiewnika i opracowanie muzyczne (wszystkich piosenek, do których nie znalazły się żadne oryginalne opracowania): Mariusz Wdowin. Zdjęcie z okładki: Monika Szybowska.
Jeżeli w śpiewniku znajdziecie błędy w tekstach lub chwytach – piszcie – będziemy poprawiać.